Аміак безводний(рідкий технічний)

Стандарт: ГОСТ 6221-90

Рідкий (безводний) аміак - безбарвний газ, що конденсується при температурі -33,5°С і замерзає при температурі -77,7°С. Найбільш концентроване (82,3% азоту) та наибільш дешеве азотне добриво. Він добре використовувається рослинами і за ефективністю не поступається твердим добривам. Численні польові досліди довели, що внесенння безводного аміаку, аміачної води та аміачної селітри в помірних дозах (N60-N90) забезпечують приблизно однакову прибавку до врожаю: на 1 кг добрива - 11 кг зерна та 60 кг буряка. При однаковій дії на врожай економічна ефективність безводного аміаку перевищуєт інші форми азотних добрів. Після внесення він підлужує грунт, а при трансформації в нітрати підкислюе його.

Застосування рідкого аміаку має ряд іншіх переваг: дозволяє повністю механізувати всі процеси пов'язані з транспортуванням, заправкою та внесенням добрива в грунт, забезпечує больш рівномірний розподіл азоту. На відміну від нітратних форм азотних добрив аміак добре закреплюється грунтом, поступово використовувається рослинами, навіть в період надмірного зволоження.

Часткове знищення і виморення грунтових шкідників (личинки травневого жука, дротяників та інших) у верхньому 15-тисантиметровому шарі грунту;
Відпадає необхідність в розкисленні грунту (вапнування);
При внесенні в грунт 100 кг рідкого аміаку - отримуємо 82,4 кг азоту, що в перерахунку на діючу речовину аміачної селітри становить 250 кг. фізичної ваги.

Внесення аміачних добрив під врожай наступного року потрібно проводити, коли середньодобова температура не перевыщує 10°С та процеси нітрифікації уповільнені. При внесенні аміаку в теплий період ранньою осіннью можливо інтенсивне утворення нітратів та вымыванням їх опадами.

В якості основного добрива рідкий аміак вноситься під усі культури та на всіх грунтах, що потребують азотні добрива. Його можна застосовувати також в якості подживлення при міжрядній обробці просапних культур. Рідкий аміак має високу густина пари, для його застосування потребується спеціальна система машин та устаткування. При внесенні рідкого аміаку головна увага має бути прикута до виключення втрат азоту. Втрати азоту із рідкого аміаку виключаються при загортанні на глибину 12-16 см на суглинистих  і 16-20 см на супісщаних грунтах.

Технічна характеристика

 

Марка А

Марка Ак

Марка Б

Зовнішній вигляд

Безбарвна рухома рідина

Масова частка, %,

 

 

 

Аміаку, не менше

99,9

99,6

99,6

Азоту, не менше

-

82

82

Води (залишок після випарювання)

-

0,2-0,4

0,2-0,4

Води (метод Фішера), не більше

0,1

-

-

Масова концентрація, мг/дм3, не більше:

 

 

 

Масла

2

2

8

Заліза

1

1

2

Масова частка млн-1, не більше

 

 

 

Загального хлору

-

0,5

-

Окису вуглецю (IV)

-

30±10

-

© 2012 Elmon. Все права защищены.

Создание сайта Студия