Аміачна вода (аміак водний технічний)

Хімічна формула (NH3H2O)

ГОСТ 9-92 

Аміачна вода - високоефективне добриво для зернових і овочевих культур, картоплі, буряка, багатолітніх трав. По впливу на врожай аміачна вода не поступається твердим амміачно-нітратним добривам, а у посушливі роки навіть перевершує їх.

Це розчин технічного аміаку у воді, лужної реакції, в якому частка аміаку складає не менше 25 %. Безбарвна або жовтувата рідина з різким запахом, що містить 20-21 % азоту. 
 
Фізико-хімічні показники
 

Найменування показника

 Норма для марки

 

А ОКП 21 33250200

Б ОКП 21 81330200

Зовнішній вигляд

прозора безбарвна рідина

прозора безбарвна або жовтувата рідина

Масова частка аміаку, %, не менше 

– в перерахунку на азот, %, не менше

25 

не нормується

25 

20,5

Масова концентрація нелеткого залишку, г/дм3, не більше

0,07

не нормується

Масова концентрація диоксиду вуглецю, г/дм3, не більше

не нормується

8

Аміачну воду при внесенні до ґрунту можна використовувати під всі сільськогосподарські культури, при обов'язковому закладанні в ґрунт на глибину 10-15см, на ґрунтах легкого механічного складу - на всю глибину орного шару. Ґрунтом зв'язується сильно, при внесенні восени атмосферними опадами не вимивається. Азот аміаку краще стримується ґрунтом, ніж амонійний азот твердих добрив.

Перед посівом зернових та інших культур вузькорядної сівби вносити аміачну воду необхідно машинами з більш вужчим розставлянням сошників (20-25см), при внесенні під польові культури просапного типу аміачну воду вносять до середини міжрядь або на відстані 15-20см від рядків. Рекомендовані дози внесення під зернові – 40-60 кг/га, під технічні культури – 60-90 кг/га і під овочеві – 50-70 кг/га діючої речовини (азоту) на фоні фосфорно-калійних добрив та гною. 

Завдяки миттєвому засвоюванню рослинами водорозчинного азоту аміачна вода є економічним та ефективним рідким добривом. Разом з цим аміачна вода сприяє виведенню шкідників.

Враховуючи, що аміачна вода є токсичною рідиною, яка може пошкодити слизову оболонку очей та дихальні шляхи, при роботі з нею необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з небезпечними вантажами, правил охорони праці. 

© 2012 Elmon. Все права защищены.

Создание сайта Студия